GPO Ayarlamaları Control Panel – Printer 5

Selamlar arkadaşlar bu makalemde sizlere Control Panel altında bulunan Printer özelliklerini anlatacağım.

Bunun için User Configuration – Policies – Administrative Templates – Control Panel – Printer yolunu izliyoruz.

Browse the network to find printers özelliğini Enabled edersek kullanıcıların Yazıcı Ekleme Sihirbazı’nı kullanarak üzerinde paylaştırılan yazıcı aramasını olanak verir.

Browse a common web site to find printers özelliğini Enabled edersek Yazıcı Ekleme Sihirbazı’na İnternet ya da intranet Web sayfasına bir bağlantı ekler. Kullanıcıları, yazıcı kurabilecekleri bir web sayfasına yönlendirmek için bu ayarı kullanabiliriz.

Turn off Windows default printer management özelliğini Enabled yapmanız durumunda Windows varsayılan yazıcıyı yönetmez. Bu ayarı kullanıcılar yapar.

Prevent addition of printers özelliğini Enabled etmemiz durumunda Başlat menüsünde bulunan Yazıcı Ekle seçeneğini kaldırır.

Prevent deletion of printers özelliğini Enabled olarak ayarlamamız durumunda kullanıcıların Yerel ve yazıcılarını silmesini engeller.

Only use Package Point and Print özelliğini Enabled olarak ayarlamanız durumunda kullanıcılar yalnızca paket ile uyumlu sürücüleri kullanan yazıcılara işaretleyip yazdırabilir. Paketi işaretle ve yazdır kullanılırken, istemci bilgisayarlar yazdırma sunucularından yüklenen tüm sürücülerin imzalarını denetler.

Default Active Directory path when searching for printers özelliğini Enabled edilmesi durumunda ve kutuya konum girilmesi durumunda Yazıcı aramalarının başlayacağı Active Directory konumunu belirtir.

Bir sonraki makalelerimde görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir