GPO Ayarlamaları File Explorer 3

Selamlar arkadaşlar bu makalemde sizlere File Explorer’da ki özellikleri anlatmaya devam edeceğim.

Prevent users from adding files to the root of their Users Files folder. Özelliğini Enabled etmeniz durumunda Yöneticilerin Dosya ve ya Klasör gibi yeni öğeleri Kullanıcıların klasörlerine eklemelerini önler.

Remove CD Burning features özelliği Enabled edilmesi durumunda bilgisayarınızda bulunan CD Sürücünüzü kullanmanıza izin veren File Explorer üzerindeki bütün özellikleri kaldıracaktır. Ancak harici olarak takılan bir CD sürücüsünün özelliklerini engellemeyecektir.

Remove Hardware tab özelliğini Enabled etmemiz durumunda Denetim Masasındaki Fare,Klavye ve Ses aygıtlarınının özelliklerinde bulunan Donanım sekmesini kaldırır. Ayrıca Sabit diskler, Disket sürücüleri ve CD-ROM sürücüleri dahil olmak üzere bu sürücülerden de Donanım sekmesini kaldırır.

Remove Search button from File Explorer özelliğini Enabled edersek File Explorer üzerinde bulunan Search özelliği kaldıracaktır.

Start File Explorer with Ribbon Minimized özelliğini Enabled edersek ve Pick one of the following settings alanından Never open new File Explorer windows with ribbon minimized seçeneğinide seçersek File Explorer açıldığında şerit gizlenmeyecektir.

Gizlenmeyen şerit örneği yukarıdaki gibidir.

Turn off Windows+X hotkeys özelliğini Enabled etmemiz durumunda Windows + X kısa yolunu kullanmanızı engelleyecektir.

Yararlı olması dileğiyle kolaylıklar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir