GPO Ayarlamaları Start Menu And Taskbar – Notification

Selamlar arkadaşlar bu makalemde sizlere GPO üzerinde bulunan Start Menu and Taskbar altındaki Notification alanını anlatacağım.

Bunun için GPO Editor sayfasında User Configuration – Policies – Administrative Templates – Start Menu and Taskbar – Notification alanını izlemelisiniz.

Turn off calls during Quiet Hourse özelliğinin Enabled edilmesi durumunda her gün belirlenen Sessiz Saatler dönemi boyunca sesli ve görüntülü aramalar engellenir ve kullanıcılar Sessiz Saatler ayarlarını özelleştiremezler.

Turn off notifications network usage özelliğinin Enabled edilmesi durumunda Uygulamalar ve sistem özellikleri WNS‘ye ait ağdan ya da bildirim yoklama API‘lerinden bildirim alamaz. Bildirimler makinede çalışan uygulamalar tarafından uygulama içindeki yerel API çağrıları üzerinden yükseltilmeye devam edilir.

Turn off toast notifications on the lock screen özelliğinin Enabled edilmesi durumunda uygulamalar kilit ekranında bildirimlerin üst sınırını artıramaz.

Turn off notification mirroring özelliğinin Enabled edilmesi durumunda uygulamalardan ve sistemden gelen bildirimler diğer cihazlarınıza yansıtılmaz.

Turn off Quiet Hours özelliğinin Enabled edilmesi durumunda her gün belirlenen Sessiz Saatler dönemi boyunca bildirimler gösterilir ve bazı arka plan görevleri ertelenmez.

Turn off tile notification özelliğinin Enabled edilmesi durumunda uygulamalar ve sistem özellikleri Başlangıç ekranındaki kutucuklarını ve kutucuk rozetlerini güncelleştiremez.

Turn off toast notification özelliğinin Enabled edilmesi durumunda uygulamalar bildirimlerin üst sınırını artıramaz.

Set the time Quiet Hours begins each day özelliğinin Enabled edilmesi durumunda Sessiz Saatlerin gece yarısından kaç dakika sonra başlayacağını belirtir.. Belirtilen saat kullanılır ve kullanıcılar herhangi bir Sessiz Saatler ayarını özelleştiremez.

Set the time Quiet Hours ends each day özelliğinin Enabled edilmesi durumunda Sessiz Saatlerin gece yarısından kaç dakika sonra biteceğini belirtir. Belirtilen saat kullanılır ve kullanıcılar herhangi bir Sessiz Saatler ayarını özelleştiremez.

Yararlı olması dileğiyle. Kolaylıklar dilerim.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir