GPO Ayarlamaları Control Panel – Display ve Programs 3

Selamlar arkadaşlar bu makalemde sizlere GPO altında bulunan Display ve Programs tablarını anlatacağım.

İlk olarak User Configuration – Policies – Administrative Templates – Control Panel yolunu izliyoruz. Orada Display ve Programs tablarını göreceksiniz. İlk olarak Display tabındaki özelliklerden bahsediyor olacağım.

Disable the Display Control Panel özelliğini Enabled edilmesi durumunda Denetim Masasında bulunan Display ayarı çalışmayacaktır.

Hide Settings tab özelliğini Enabled etmeniz durumunda Display özellikleri kapatılacak ve kullanıcı herhangi bir özelleştirme yapamayacaktır.

Şimdi Programs tab’ı altında bulunan özelliklere göz atalım.

Hide “Set Program Access and Computer Defaults” page özelliğini Enabled etmemiz durumunda Denetim masasında bulunan Program Erişimi ve Bilgisayar Varsayılanlarını Ayarla sayfasını kaldıracaktır.

Hide “Get Programs” page özelliği Enabled edilmesi durumunda Kullanıcıların ağda yayımlanmış programları görmeleri ve yüklemelerini engeller.

Hide “Installed Updated” page özelliğini Enabled edilmesi durumunda Yüklü Güncelleştirmeleri gördüğümüz pencereyi engelleyecektir.

Hide “Programs and Features” page özelliğini Enabled edilmesi durumunda kullanıcıların bilgisayara yüklü olan programları görüntülemek, değiştirmek veya onarmak için kullandıkları Programlar ve Özellikler öğesine erişimi engeller.

Hide the Programs Control Panel özelliği Enabled olarak ayarlanırsa Programlar ve Özelliklerini kullanmayı engelleyecektir.

Hide “Windows Features” özelliği Enabled edilmesi durumunda Windows özelliklerini aç veya kapat penceresine erişimi engelleyecektir.

Bir sonraki makalede görüşmek üzere kolaylıklar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir