GPO Ayarlamaları Control Panel – Personalization 4

Selamlar arkadaşlar bu makalemde sizlere Control Panel altında bulunan Personalization tabını anlatacağım.

Bunun için ilk olarak User Configuration – Policies – Administrative Templates – Control Panel yolunu izliyoruz ve Personalization tuşuna basıyoruz.

Prevent changing color scheme özelliğini Enabled edilmesi durumunda kullanıcı geçerli Masaüstü Temasınının renk düzenini değiştiremez.

Prevent changing theme özelliğini Enabled edilmesi durumunda Tema galerisini devre dışı bırakacaktır. Ancak Masaüstü arkaplanı, renk ve sesler gibi tema öğelerini değiştirebilir.

Prvenet changing visual style for windows and buttons özelliğini Enabled edilmesi durumunda kullanıcıların ve uygulamaların ekranda görüntülenen pencerelerin ve düğmelerin görsel stilini değiştirmesini engeller.

Prohibit selection of visual style font size özelliğini Enabled edilmesi durumunda kullanıcılar ekranda görünen pencere ve düğmelerdeki yazı tipinin boyutunu değiştirmeleri önlenir.

Prevent changing color and appearance özelliği Enabled edilmesi durumunda kullanıcıların Denetim masasını kullanarak pencere sınırı ve görev çubuğu rengini, cam rengini, sistem renklerini ya da masaüstünün ve pencerelerin renk şemasını değiştirmesini önler.

Prevent changing desktop background özelliğini Enabled edilmesi durumunda kullanıcı Masaüstü Arka Planı ayarlarının hiçbirini değiştiremez.

Prevent changing desktop icons özelliğini Enabled edilmesi durumunda Kullanıcının masaüstü simgelerini değiştirmesini engeller.

Prevent changing mouse pointers özelliğini Enabled edilmesi durumunda Kullanıcı fare işaretçilerini değiştirmesi engellenmiş olacaktır.

Prevent changing sounds özelliğini Enabled edilmesi durumunda Kullanıcıların ses düzenini değiştirmesini engeller.

Password protect the screen saver özelliği Enabled edilmesi durumunda Tüm ekran koruyucular parola korumalı olacaktır.

Screen saver timeout özelliği Enabled edilmesi durumunda ayarlanan saniye kadar beklendikten sonra Ekran Koruyucuya geçecektir.

Load a specific theme özelliği Enabled edilmesi durumunda Kullanıcının ilk kez oturum açması durumunda uygulanacak temayı belirtiriz ve o temanın aktif olmasını sağlarız.

Bir sonraki makalemde görüşmek üzere kolaylıklar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir