GPO Ayarlamaları Power Management & Scripts 7

Selamlar Arkadaşlar bu makalemde sizlere GPO System Tab’ı altında bulunan Power Management ve Scripts özelliklerini anlatıyor olacağım.

Bu alanlara ulaşabilmeniz için User Configuration – Policies – Administrative Templates – System yolunu izlemeli Power Management ve Script tablarına basmalısınız.

Prompt for password on resume from hibernate/suspend özelliğini Enabled etmemiz durumunda bilgisayarınız Hazırda bekleme ya da Askıya alma durumundan çıkartıldığında Şifre soracak şekilde ayarlanacaktır.

Bundan sonraki ayarlarımız Script Tab’ı altında bulunmaktadır.

Run legacy logon scripts hidden ayarını Enabled yapmamız durumunda Logon durumunda çalıştırılacak olan Scriptleri kullanıcıya göstermeden arka planda çalıştıracaktır.

Display instructions in logoff scripts as they run özelliğini Enabled etmeniz durumunda Oturum kapatma script’lerindeki yönergeleri çalıştırırken bunların içerisindekileri göstermemize olanak sağlar.

Run logon scripts synchronously özelliğini Enabled etmemiz durumunda çalıştırılacak olan Script’ler sona ermeden sistem Masaüstünü ekrana getirmeyecektir. Bu sayede aynı anda çalışmalarının önüne geçilmiş olacaktır.

Display instructions in logon scripts as they run özelliğini Enabled yapamanız durumunda Logon olunduğunda çalışan Scriptlerin içeriği gözükecektir.

Run Windows PowerShell scripts first at user logon, logoff özelliği Enabled edilmesi durumunda Kullanıcı Oturum Açarken ve Kapatırken; GPO nesnesi içerisinde PowerShell komutları diğer komutlardan önce çalışacaktır.

Kolaylıklar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir