GPO Ayarlamaları System – Removable Storage Access 8

Selamlar Arkadaşlar bu makalemde sizlere GPO System Tab’ı altında bulunan Removable Storage Access özelliklerini anlatıyor olacağım.

Bu alana erişebilmeniz için User Configuration – Policies – Administrative Templates – System ve son olarak Removable Storage Access alanına tıklamalısınız.

Set time (in second) to force reboot özelliğini Enabled etmemiz durumunda Time (in seconds) alanına girilen saniye sonra bilgisayarı yeniden başlatmaya zorlayacaktır. Bu Yeniden Başlamayla birlikte sisteminizde bulunan Removable cihazlarda olması gereken durumlarına gelecektir.

CD and DVD : Deny read access özelliğini Enabled yapmanız durumunda CD ya da DVD’ye yazma işlemi yapamazsınız. CD and DVD : Deny write access özelliğini Enabled yapmanız durumunda CD ya da DVD’lerden okuma yapmayı engelleyecektir.

Custom Classes: Deny read access özelliğini Enabled etmemiz durumunda Özel Çıkarılabilir Depolama Sınıflarına olan okuma erişimini engeller. Custom Classes: Deny write access özelliğini Enabled etmemiz durumunda Özel Çıkarılabilir Depolama Sınıflarına yazmayı engeller.

Floppy Drives: Deny read access özelliğini Enabled etmemiz durumunda Disklere olan Okuma erişimi engellenecektir. Floppy Drives: Deny write access özelliğini Enabled etmemiz durumunda Disklere olan Yazma erişimi engellenecektir.

Removable Disks: Deny read access özelliği Enabled edilmesi durumunda Çıkarılabilir disklere olan okuma erişimi engellenecektir. Removable Disks: Deny write access özelliği Enabled edilmesi durumunda Çıkarılabilir disklere olan yazma erişimi engellenecektir.

Kolaylıklar dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir